۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
نگرش نوین پلیمری

 

نویسنده : عبدالوحید تمندانی

 

درباره کتاب :

 

شناوری دیامغناطیسی پدیده جالبی است که می‌تواند برای فراورش پلیمر استفاده شود. در صورتی که ذره دیامغناطیسی در گرادیان میدان قرار گیرد، یک نیرو بر روی آن وارد شده و ذره را به سمت جهت مقاومت میدان دفع می‌کند. در صورتی که این نیرو با نیروی جاذبه به تعادل برسد، ذره در هوا شناور می‌ماند. چون موقعیت ذرات شناور تحت گرادیان میدان بسته به پذیرفتاری مغناطیسی و چگالی ذره متفاوت است، شناوری را می‌توان برای تفکیک استفاده کرد.

البته، استفاده از فرومغناطیسم برای اهداف تفکیک به خوبی شناخته شده است. با استفاده از شناوری، امکان فراورش مواد پلیمری تحت محیط جاذبه شبه صفر ایجاد می‌شود. در زمینه تبلور پروتین، این محیط برای تولید بلورهای پروتین با کیفیت بالا برای تعیین ساختار با اشعه ایکس لازم هستند. یک ویژگی چشم‌گیر شناوری دیامغناطیسی، اثر نگهداشت آن است. در صورتی که یک پروفیل میدانی طراحی شده در سطح میکرومتر یا مونومتر ارائه شود، ذرات دیامغناطیسی با اندازه کم‌تر از چند میکرومتر بر طبق پروفیل میدانی ارایش می‌شوند. تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.

 

این کتاب در دو فصل توسط دکتر عبدالوحید  تمندانی تالیف شده و در سال 1397 توسط انتشارات قلم مهر منتشر شد و نسخه الکتروتیک آن به قیمت 180000ریال به فروش می رسد.

 

هایپرلینک خرید

تاریخ به روزرسانی:
1401/12/01
تعداد بازدید:
136
Powered by DorsaPortal