۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
دانش و فن آوری نانوالیاف پلیمری

مولف : آنتونی آندرادی

مترجمان: دکتر بزرگمهر مداح ، محسن عظیمی چهارسوق ، مصطفی شریفی پاسندی

درباره کتاب:

با توجه به عملکرد موفق فناوری نانو در چند سال اخیر، این فناوری از تحقیقات جهانی بی‌نظیر و حمایت‌های گسترده‌ای برخوردار شده است. فناوری نانو به‌عنوان یک فناوری نوظهور و گسترده، در دهه‌های اخیر بسیاری از دانش‌پژوهان و علاقمندان دانش و فناوری را مجذوب خود کرده است. گستردگی فناوری نانو از علوم پزشکی، داروسازی و زیست‌فناوری تا مهندسی نساجی، الکترونیک، مواد و متالورژی موجب شکل‌گیری موج عظیمی از پژوهش‌ها پیرامون این دانش و فناوری شگفت‌انگیز شده است.

کتاب «دانش و فناوری نانوالیاف پلیمری» به منظور بیان مفاهیم فناوری نانو ترجمه و نگارش شده است و با نگاهی علمی و بنیادی در ابتدا به مبانی شیمی فیزیک محلول‌های پلیمری، الکتروریسی، عوامل موثر بر کیفیت نانوالیاف، خواص آنها و در نهایت به بیان کاربردهای گسترده نانوالیاف در حوزه‌های مختلف می‌پردازد. مطالعه این کتاب برای دانشجویان، مدرسان و علاقمندان فناوری نانو به منظور درک مفاهیم علمی این فناوری مناسب است.

مباحث این کتاب:

فصل اول: مقدمه ، فصل دوم: مقدمه‌ای بر محلول‌های پلیمر، فصل سوم: مبانی الکتروریسی فصل چهارم: عوامل موثر بر کیفیت نانوالیاف ، فصل پنجم: خصوصیات نانو الیاف و بی‌بافت‌های تشکیل شده از آنها ، فصل ششم: نانوالیاف کامپوزیتی ، فصل هفتم: کاربردهای زیست پزشکی نانوالیاف ، فصل هشتم: کاربرد لایه‌های نانو لیفی ، فصل نهم: پیشرفت‌های اخیر در الکتروریسی

این کتاب در سال 1392 توسط انتشارات دانشگاه امام حسین منتشر شده و به قیمت 800000 ریال به فروش می رسد .

هایپرلینک خرید

تاریخ به روزرسانی:
1401/12/02
تعداد بازدید:
135
Powered by DorsaPortal